خانه / آلو بخارا / قیمت عمده آلو بخارا نیشابور چند است؟

قیمت عمده آلو بخارا نیشابور چند است؟

قیمت عمده آلو بخارا نیشابور که هر ساله بیشترین میزان آلو کشور را تولید میکند، از مناسبترین این ارقام آلو بخاراست. آلویی که با داشتن رنگ پوست بنفش و بافت گوشت زرد و قرمز بسیار خوش طعم و مطلوب بازاریان است. کیفیت آلو بخارا نیز نیازی به تعریف ندارد و شهره بودن این نژاد از آلو خود نشان از بهترین نوع آلو خورشتی است.

قیمت روز آلو بخارا

برای عده زیادی که به دنبال آلو مرغوبی هستند همیشه این سؤال مطرح بوده است که قیمت آلو چند است؟ موضوع به این سادگی است که هرکسی قیمتی برای محصول خود دارد. اما آیا قیمت معقولانه از نظر شما در چه رنجی است؟

قیمت عمده آلو بخارا

در این مورد باید بگویم که نوع آلو در تعیین قیمت اهمیت زیادی دارد. بعنوان مثال ارقام آلو قطره طلا ریزدانه در فصل برداشت از قیمت ۳۰۰تومان در سال ۹۶ تا ارقام گلدن تخم مرغی یا همان شوقانی تا کیلویی 6هزار تومان در همین سال معامله شد.

البته این قیمتها هر سال تابع عوامل زیر هستند:

۱- میزان برداشت از آلو سیاه تازه بخارا در آن فصل چقدر بوده است؟

در برخی سالها بدلایلی چون کم باری و یا سرما بیش از حد موجب عرضه کمتر محصول می شود. البته جهت تهیه فراورده می توان از ارقام مشابه استفاده کرد که این کار مستلزم شناخت دقیق آلو و واریته های آن است. به عنوان مثال در سال ۹۶ کاهش شدید برداشت آلو شوغانی نیشابور که متأثر از سرما درختان بود موجب کاهش عرضه آن شد.

آلو سیاه تازه

۲- خرید آلو از دست چندم قرار است انجام بگیرد؟

خرید آلو از کشاورز بهترین نوع خرید است. البته باید در این نوع خرید انصاف را رعایت کرد و چن سایر دلالان به دنبال کسب سود و منفعت زیاد از کشاورز نبود. اگر قصد بر خریر فراورده های آلویی باشد حداقل باید دو یا سه دست بچرخد تا بار با کیفیتی به دست شما برسد. اگر بار سورت و دستچین نیاز باشد قطعاً نیاز هست تا شخص ثالث این مدیریت را بر بار انجام دهد که خود می شود دست دوم. از آنجا که آلو محصولی است که در داخل تولید می شود، چندان سخت نیست که شما خرید مطمئنی از دست اول یا دوم داشته باشید. اما اهمیتی که در خرید با قیمت عمده آلو بخارا از کشاورز بومی منطقه است اهمیت دیگری دارد.

خرید آلو سیاه

۳- میزان تقاضا برای آلو تازه یا آلو خشک چقدر است؟

هر ساله به مان میزان که عرضه تأثیرگذار است، تقاضا برای آلو تازه یا آلو خشک نیز بسیار تعیین کننده است. تا زمانی که مشتری برای آلو نباشد قطعاً عده زیادی فروشنده خواهند بود و این به اصطلاح موجب شرایط انقباظی میشود. در واقع خرید کم موجب کاهش قیمت تمام شده میشود.

آلو تازه را می توان به انواع ذیل دسته بندی کرد:

  • آلو سیاه تازه (آلو بخارا، آلو بلک استار، آلو آنجلو، آلو کهربا و …)
  • آلو قرمز تازه (آلو سانتارزا، آلو شابلون، آلو اختری، آلو طرقبه قرمز و …)
  • آلو سبز تازه (گوجه سبز، آلو گرین گیج و …)
  • آلو زرد تازه (آلو گلدن اگ، آلو قطره طلا، آلو تخم مرغی و …)

در عین حال می توان عموماً انواع آلو خشک را به دسته بندی کلی ذیل تقسیم بندی کرد:

  • آلو خشک تیزابی
  • آلو خشک آفتابی
  • آلو خشک دستگاهی
  • آلو خشک دودی یا آلو خشک گوگردی

البته عامل زیاد دیگری نیز در این قیمت گذاری ها تأثیرگذارند که تخصصی تر می شود. بعنوان مثال نوع واریته آلو موجب تغییر شرایط قیمت گذاری نیز می شود. همچنین در مورد آلو خشک خورشتی، صادرات آلو به پاکستان موجب کشش شدید قیمت عمده آلو بخارا خورشتی منطقه خراسان خواهد شد.

قیمت آلو خورشتی

شما بهتر است با ثبات و اعتماد در بازار تجارت آلو با یک شخص بیشتر کار کنید تا بتوانید به توسعه کار خود نیز بیاندیشید. و از آنجا که معمولاً آلو بخارا در نیشابور از ثبات در عرضه برخوردار بوده است؛ بیشتر عامل نوسان تقاضا موجب تغییر نرخ آن می شود.

پارس فراور
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09126633634
شماره تماس دفتر مرکزی: 02128428198
شماره تماس بازرگانی و فروش: 02634436353
آدرس اینستاگرام: parsfaravargp@
آدرس کانال: parsfaravargp@
پست الکترونیکی: parsfaravargp@gmail.com
آدرس دفتر فروش: کرج - گوهردشت - بلوار رستاخیز - بعد از سیزدهم - ساختمان البرز طبقه 2 - واحد 4
آدرس فروشگاه: استان البرز، کرج، ابتدا جاده محمدشهر، بازار عمده فروشان پاسارگاد، غرفه خشکبار روستائی

مطلب پیشنهادی

خرید آلو خشک

خرید عمده آلو بخارا خشک نیشابور

خرید عمده آلو بخارا خشک نیشابور در بازرگانی های معتبر ایران که به صورت مستقیم …

بازار آلو ایران